Hakkımızda

BİZ KİMİZ ?

KARDEM 25 kişilik ekibiyle, şirketlerin kurumsal yapılarını profesyonel bir yaklaşımla oluşturur, izler ve geliştirir. Yüksek düzeyli hizmet kalitesiyle muhasebe, vergi, sosyal güvenlik ve ticaret mevzuatı konularında sistem oluşturarak yürütülmesini sağlar.

2008 yılında faaliyetine başlayarak sürekli büyüyen KARDEM, bağımsız denetim ve yeminli mali müşavirlik alanında kaliteyi esas alan hizmetlerine kesintisiz devam etmektedir.

KARDEM, başta inşaat, metal-makina ve madencilik olmak üzere, enerji, tekstil, gıda, ulaşım, plastik ve diğer sektörlerde sektörel bilgi birikiminin mali mevzuatla harmanlanmasıyla ulaşılan sistematik sonuçları müşterileriyle paylaşmakta ve sistemin doğru şekilde yürümesini sağlamaktadır.

KARDEM, Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim alanında, farklı sektörlerde faaliyet gösteren kurumsal şirketlere yol göstermek, bağımsız denetim, vergi, sosyal güvenlik ve diğer mali mevzuatın ışığında, geleceğe güvenle bakarak büyümeyi hedef alan firmaların doğru adımlarla yürüyebilmeleri için sağlam taşları işaret etmek hedefiyle hizmet vermektedir. İstanbul, Ankara ve İzmir ofisleri, alanında uzman kadrosu, 20 yıla yakın mesleki tecrübesi ile, karmaşık iş hayatında ortaya çıkan sorunlar için farklı yaklaşımlarla alternatif çözümler üretir, hukukun izin verdiği tüm avantajlı yöntemleri oluşturarak yönetime rapor eder. Ayrıca, müşterilerin muhasebe ve finans bölümlerinde çalışan personele sektörle ilgili mali hukuk eğitimi ve danışmanlık hizmetlerini sunar.

Konusunda yetişmiş personelleri ile müşteri firmalara belli aralıklarla çalışma ziyaretlerinde bulunmakta, özel durumlarda ise çalışma toplantılarıyla sorunlar planlı bir şekilde çözümlenmektedir.

KARDEM’in kurucuları olan Metin Karaduman ve Hüseyin Demir, Maliye Bakanlığı’nda 12 yıl süreyle Gelirler Kontrolörü (Vergi Müfettişi) olarak yürüttükleri görevlerde edindikleri bilgi ve tecrübelerini doğrudan paylaşmakta ve Mali Müşavir olan yetkin takım arkadaşlarıyla birlikte seçkin müşterilerine hizmet vermektedir.

Gelişmiş ülkelerde denetim faaliyetlerinin % 90’ı bilgisayar destekli denetim programlarıyla yapıldığı ve bunun zamandan büyük tasarruf sağladığı bilinmektedir. Kardem olarak çalışmalarımızda çağımızın bir gereği olarak en pratik yöntemlerle ve en kısa sürede sonuç almamızı sağlayan, bazı kamu kurumlarının da kullandığı, TUBİTAK destekli, uluslararası bir denetim programını kullanarak denetim hizmeti sunuyoruz.

Denetim çalışmalarımızı Yeminli Mali Müşavir gözetiminde en az bir Mali Müşavir ve yardımcılarından oluşan denetim ekiplerimizle en az aylık ve isteğe göre haftalık ziyaretlerle yürütmekteyiz. Ayrıca ofisimizde denetim standartlarımızın ve yöntemlerimizin uygulanması suretiyle analizler yapılarak rapor halinde müşteri firma yönetimlerine sunulmaktadır.

Bilgisayar destekli denetim programı kullanarak, alışılan metotlardan çok daha doğru, güvenli ve yüksek kalitede hizmet sunuyoruz. Böylece hizmet verdiğimiz firmaların muhasebe departmanlarının çalışmalarımıza ayırmak zorunda kalacağı zamanın en aza inmesini sağlıyoruz.

Ayrıca denetim çalışmalarımızda tespit edilen konularda sunduğumuz vergi planlamaları ile hizmetimize değer katmaktayız.

Tasdik ve danışmanlık hizmetlerimizde, ilke olarak sorunu oluşmadan öngörerek, çözmeyi tercih etmekteyiz.

Mevzuatı takip ederek, vergi ve diğer hizmet alanlarımızdaki değişiklikleri, müşterilerimize güncel olarak sirküler halinde duyurmaktayız.

destek@kardemymm.com.tr mail adresimiz müşterilerimizin sorularına en kısa sürede cevap almalarını sağlamaktadır.

Bağımsız denetim, firma değerlemesi, yerli ve yabancı ortaklı firmalara bağımsız denetim ve danışmanlık, yönetim organizasyonu oluşturma ve danışmanlık, muhasebe sistemi kurma, muhasebe uygulamalarında bizzat bulunma ve personel desteği, Maliye Bakanlığı denetim elemanları tarafından vergi denetimine başlanan firmalara gerek inceleme sürecinde, gerekse inceleme sonrasında uzlaşma ve vergi davası süreçlerinin yönetimi ve müşavirliği, şirketimizin verdiği başlıca hizmetlerdendir.